Jak mądrze się opalać z niewydolnością żylną?
W przypadku zdiagnozowanej niewydolności żylnej niezwykle ważna jest odpowiednia wiedza na temat nadmiernego eksponowania skóry na promienie słoneczne. Długie wystawianie ciała na promieniowanie UV nie tylko wpływa na strukturę tkanki skórnej, ale również może doprowadzać do zaburzeń immunologicznych, a także uszkodzeń materiału genetycznego, co w późniejszym czasie przyczynia się do powstawania przebarwień czy nawet nowotworów skóry.
Zachowaj umiar
Warto pamiętać, że nawet jeżeli na skórze nie ma wyraźnych znaków oparzeń słonecznych, to jednak nie znaczy to, że ekspozycja na słońce nie wpływu na kondycję skóry. Kiedy na naszym ciele pojawiają się żylaki Warszawa lub pajączki warto zachować umiar w opalaniu się, a gdy wciąż chcemy przebywać na słońcu, należy wyposażyć się w skuteczne filtry przeciwsłoneczne, które ochronią nasz organizm przez nadmiernym wyniszczeniem kolagenu oraz innych cennych składników odżywczych.
Stosuj filtry przeciwsłoneczne
Jednym z najlepszych sposobów przeciwdziałania nadmiernemu promieniowaniu UV jest wybór kremu z filtrem. Na rynku dostępne są dwa rodzaje filtrów przeciwsłonecznych, m.in. filtry mineralne i filtry chemiczne. Czym się różnią. Filtry mineralne zostawiają na skórze tłusty film, dlatego częściej są wybierane przez osoby o wrażliwej skórze, a także przez alergików. Ogromną zaletą tego typu filtrów jest fakt, że po ich nałożeniu można od razu wyjść na słońce. Filtry mineralne działają niczym tafla lustra, a więc odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania tkanek — tego typu filtry są najbardziej polecane dla osób zmagających się niewydolnością żylną. Dużą popularnością cieszą się również preparaty chemiczne, które po aplikacji są niewidoczne i nie pozostawiają lepiącej się warstwy, dzięki czemu są chętnie wybierane przez osoby z cerą tłustą lub ze skłonnością do trądziku. Warto pamiętać, że tego typu filtry warto nałożyć ok. 30 minut przed wyjściem na słońce i nakładać je regularnie co dwie godziny. Wadą preparatów chemicznych jest ich znaczne obniżenie działania pod wpływem wody czy potu.
Komentarze